foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

2006 рік

СІЧЕНЬ

І. 13 січня
між Академією цивільного захисту України і Головною Школою пожежної служби (м. Варшава, Республіка Польща) було підписано договір про співробітництво, в рамках якого сторони домовились організовувати щорічну сумісну діяльність в галузі протипожежного і цивільного захисту та щорічно складати робочу програму співробітництва на наступний рік до 30 листопада поточного року, обмінюватись візитами делегацій та науковими матеріалами між навчальними закладами. 
ІІ. 17 січня о 9 год. 25 хв. Черговий караул НПРЧ у складі 2-х відділень під керівництвом капітана внутрішньої служби Золочевського М.Б. виїжджав на пожежу №1, яка виникла за адресою: м. Харків, вул. Крейсера „Аврора”. За даною адресою відбулося загоряння в приватному будинку на площі 40 кв. м. Горіли особисті речі та меблі мешканців квартири в двох кімнатах та коридорі. Караул приймав участь у гасінні пожежі та евакуації матеріальних цінностей. Завдяки рішучим діям караулу не було допущено розповсюдження полум’я на горище та дах будинку, а мешканці будинку були своєчасно евакуйовані.Того ж дня о 20 год. 20 хв. Черговий караул НПРЧ у тому ж складі виїжджав на пожежу №1, яка виникла за адресою: м. Харків, пров. Якубовського, 12. За даною адресою відбулося загоряння в приватному будинку на площі 30 м. кв. Горіли особисті речі та меблі мешканців будинку в 2-х кімнатах. Караул приймав участь у гасінні пожежі та евакуації матеріальних цінностей. Як було в подальшому з’ясовано, пожежа виникла внаслідок короткого замикання, яке сталося під час зарядки мобільного телефону і залишеного на дивані без нагляду.

  

 

III. В період з 17 по 21 січня в академії проведено вступні іспити слухачів на факультет підготовки керівного складу МНС та науково-педагогічних кадрів АЦЗУ. Для складання іспитів прибуло 42 кандидати з числа практичних працівників підрозділів МНС майже з всіх областей України. Іспити складали з фізичної підготовки та комплексного іспиту з профілюючих дисциплін. За підсумками вступних іспитів на факультет підготовки керівного складу МНС наказом ректора академії від 20.01.2006 року № 8 зараховано 25 слухачів, які прибули з гарнізонів МНС наступних областей: Волинської, Донецької, Житомирської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської, м. Києва та АР Крим.
ІV. 25 січня у Харківському Палаці спорту у рамках відзначення Дня студента відбувся молодіжний фестиваль „Тетянин День”. У рамках такого масштабного заходу було проведено перший міський конкурс „Міс Студентство 2006”. Свої творчі здібності та майстерність продемонстрували найкращі творчі студентські колективи художньої самодіяльності.

Наша студентка 1 курсу факультету підготовки фахівців за рахунок платних послуг Ганна Плитнюк, яка раніше виборола титул „Міс Академії 2005”, достойно представила рідний навчальний заклад. А театр естрадного співу „Аніма” під керівництвом Тетяни Репіної приголомшив усіх присутніх, виконавши гімн пожежних-рятівників „Yes, мы в МЧС!” Саме цією піснею супроводжувався документальний фільм про життєдіяльність нашого навчального закладу. За результатами конкурсів „Міс Студентство 2006” та „Кращий творчий колектив” Ганна Плитняк та театр естрадного співу „Аніма” були нагороджені почесними дипломами.

ЛЮТИЙ
 

І. 1 лютого
до Харкова із офіційним візитом прибув заступник міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Медвідь. У ході візиту високий гість побував на підведенні підсумків роботи ГУ МНС України в Харківській області протягом минулого 2005 року, також відвідав Академію цивільного захисту України – провідний вищий навчальний заклад, що готує висококваліфікованих фахівців для підрозділів МНС України. Заступник міністра із цікавістю ознайомився із життєдіяльністю академії. Він відвідав факультети ПРС, післядипломної освіти начальницького складу та фахівців у сфері цивільного захисту, також студентський факультет, що розташовані по вул. Баварській, 7. Прибувши до головного корпусу академії, заступник міністра відвідав сучасно обладнані навчальні аудиторії, побував на спеціальних та загально академічних кафедрах, на власні очі побачивши їх досягнення та здобутки. Анатолій Медвідь заходив до курсантської казарми, відвідав осередок патріотичного та національного виховання – сучасно обладнану світлицю 2 курсу факультету НПД. Свої передові технології, запроваджені в навчальному закладі, продемонстрував Центр інформаційних технологій. Особливу увагу А. Медвідь зосередив на науковій діяльності академії, ознайомився з передовим досвідом роботи професорсько-викладацького складу навчального закладу, діяльністю спеціалізованої вченої ради, ад’юнктури та докторантури. Заступник міністра завітав до колективу лабораторії з дослідження проблем пожежної безпеки, де йому було продемонстровано інноваційні здобутки та досягнення рятувальної галузі. А. Медвідь відвідав також загальну бібліотеку та був присутнім на репетиції художніх самодіяльних колективів академії в клубі. Він відзначив, що академія стрімко розвивається, поширюючи свої території, йдучи випереджаючим кроком в науковій, педагогічній, виховній діяльності, а значить – вона функціонує, живе новим життям. Анатолій Петрович пообіцяв підтримувати сучасно необхідні та корисні інновації в академії. Зі свого боку керівництво, професорсько-викладацький та постійний склад навчального закладу докладе всіх зусиль, аби справно виконувати покладені на академію важливих завдань.  

ІІ. 2 лютого в спеціалізованій вченій раді академії відбувся успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 21.06.02 – „Пожежна безпека”.
До захисту представлялась робота ад’юнкта академії кафедри ІТ і СУ Морща Євгена Володимировича за темою „Розміщення пожеженебезпечних об’єктів з урахуванням впливу небезпечних чинників пожежі на навколишнє середовище”. Науковий керівник – вчений секретар академії, кандидат технічних наук, доцент підполковник внутрішньої служби Чуб І.А.

ІІІ. 3 лютого на факультеті післядипломної освіти начальницького складу та фахівців у сфері цивільного захисту АЦЗУ відбулася знаменна подія для кожного, хто виявив бажання присвятити себе гуманній, і, водночас, героїчній професії рятівника. Відбувся четвертий випуск слухачів курсів первинної підготовки, кандидатів на керівні посади до органів та підрозділів МНС України. Кожен з випускників отримав свідоцтво про проходження первинної курсової підготовки працівника МНС України. Напружене навчання тривало три місяці. Головним завданням для особового складу під час підготовки було оволодіння необхідними спеціальними знаннями, практичними навичками, формуванням свідомого ставлення до служби. За цей час кожен набув знання з управління та організації служби цивільного захисту, організації технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт, оперативної тактики, наглядово-профілактичної діяльності та інше. Керівництво факультету та академії щиро побажало випускникам свідомої відповідальності в подальшій службі і стати дійсно професіоналами своєї справи.

IV. 7 лютого о 03 год. 15 хв. на пульт НПРЧ надійшло повідомлення про пожежу №2 за адресою: м. Харків, вул. 1 Кінної Армії, 63 – загоряння даху та приміщень столярного та слюсарного цехів приватного підприємства. Черговий караул НПРЧ академії у складі двох відділень під керівництвом начальника караулу капітана внутрішньої служби Золочевського М.Б. прибув на місце виклику. По зовнішнім ознакам з-під даху будинку ішов дим та було видно відкритий вогонь. Відразу було подано ствол „Б” на гасіння пожежі з боку суміжної будівлі. За результатами розвідки було видно, що горить повністю дах та деякі приміщення в цехах. Особовому складу НПРЧ було виділено бойову ділянку, на якій проводили гасіння пожежі та розбирання конструкцій та було організовано підвіз води. Робота ускладнювалася тим, що температура повітря складала близька 30 градусів морозу. Караул працював на пожежі близько 6 годин, до повної локалізації пожежі.
V. 11-12 лютого в м. Харкові в Палац спорту „Локомотив” проходив ХІІ Чемпіонат України по карате-до (версія ІКА). У складі збірної команди Харківської області в змаганнях приймав участь слухач АЦЗУ працівник служби пожежної безпеки МВС Азербайджанської Республіки старший лейтенант внутрішньої служби Раштієв Рашад Істмат-огли. За підсумками фіналу змагань Раштієв Р. І. зайняв перше призове місце в категорії „Кумите” серед чоловіків віком від 18 до 35 років. Це є значним досягненням в даному виді спорту, чим пишається колектив академії.

VІ. 16 лютого в Спеціалізованій вченій раді академії відбувся успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 21.06.02. – „Пожежна безпека”. До захисту була представлена дисертаційна робота випускника ад’юнктури академії викладача кафедри ПТ та АРР капітана внутрішньої служби Тригуба Володимира Вікторовича за темою „Визначення пожеженебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини”. Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор Ольшанський В.П.

VIІ. 20 лютого у міському БК „Будівельник” відбувся урочистий захід, присвячений святкуванню Дня захисника Вітчизни. Відкрив це свято міський голова В.А.Шумілкін словами привітання до усіх присутніх у залі курсантів, офіцерів та ветеранів Збройних Сил України. Згодам розпочався святковий концерт за участю самодіяльних художніх колективів м. Харкова. Під бурні оплески глядачів колектив театру естрадної пісні „Аніма” Академії цивільного захисту України виконав відому пісню „Идет солдат по городу” у оригінальній естрадній обробці. Виконання цієї пісні викликало серед широкої глядацької аудиторії неабиякий інтерес і підтримку.

 БЕРЕЗЕНЬ

І. Відповідно до вимог наказу МНС України від 14.12.2005 року № 404 „Про організацію навчання на Факультеті післядипломної освіти начальницького складу та фахівців у сфері цивільного захисту у першому півріччі 2006 року” пройшли навчання групи слухачів з числа начальницького складу підрозділів ГУ (Г) МНС України. Так 4 березня на факультеті ПДО АЦЗУ відбувся черговий випуск перемінного складу слухачів. Закінчили навчання за напрямками „перепідготовка” та „спеціалізація працівників МНС України”:
- офіцери військ ЦО – 16 осіб;
- інспектори ДПН (відділів, секторів з питань НПД) – 28 осіб;
- старші інспектори ДПН- начальники ППЧ – 9 осіб;
- начальники (заступники начальників)СДПЧ, ПДПЧ, ДПЧ, служб ДПН – 31 особа.
10 березня відбувся випуск слухачів за напрямком „перепідготовка начальників (заступників начальників) СДПЧ, ПДПЧ, ДПЧ у кількості 12 осіб.
13 березня на факультеті розпочався новий період навчання. Для проходження перепідготовки та спеціалізації прибули:
- начальники відділів (секторів) НПД – 9 осіб;
- старші інженери відділів (секторів) НПД – 8 осіб;
- старші інспектори ДПН-начальники ППЧ – 6 осіб;
- начальники (заступники начальників) СДПЧ, ПДПЧ, ДПЧ – 30 осіб;
- начальники відділів (секторів) НПД – 23 особи.
ІІ. 10 березня був для академії особливим днем – відбувся випуск фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр” 2006 року. Рівно чотири роки тому ці юнаки поступили на перший курс і ще не знали, як прийме їх “Альма-матер”. З кожним роком курсанти дорослішали, мужніли, оволодівали наукою нелегкої професії рятівника. В день випуску 106 спеціалістів пожежно-рятувального профілю стояли перед своїми вчителями, рідними й близькими вже дорослими і мужніми офіцерами. На урочистій церемонії з нагоди випуску бакалаврів були присутніми почесні гості: директор Департаменту кадрової політики МНС України генерал-лейтенант внутрішньої служби Іван Шевченко, начальник ГУ МНС України в Харківській області генерал-майор служби цивільного захисту Павло Одарю, ректор АЦЗУ полковник внутрішньої служби Володимир Садковий, священик Федір Воскобойников, клірик Свято-Благовіщенського собору, ветерани пожежної охорони, батьки випускників.

Першими на сцену актової зали для вручення дипломів з відзнакою були запрошені відмінники навчання: лейтенанти внутрішньої служби Віктор Сиса, Олександр Волков, Віталій Поспєлов, Святослав Рева, Павло Лапіков, Денис Кузнєцов. Ці юнаки наполегливо і прискіпливо оволодівали складними і необхідними предметами весь час навчання в рідному навчальному закладі. Ці хлопці – майбутня честь і слава різних підрозділів МНС України. Вручав дипломи відмінникам ректор академії полковник внутрішньої служби Володимир Садковий. Потім всі інші випускники отримали дипломи від начальників факультетів академії. Особливо урочисто звучала цього дня пісня про нелегку роботу рятівників і державний гімн України. З визначною подією всіх випускників прийшли поздоровити почесні гості. Від імені ветеранів академії хлопців поздоровив з успішним завершенням навчання Микола Рябінін. Є в академії добра традиція. Молоді фахівці, закінчив навчання в ВНЗ, приймають в стінах рідного навчального закладу освячення й благословення на відмінну службу народові України. Священик Федір Воскобойников звернувся до бакалаврів з привітальним словом і побажав їм віри й міцності в любих іспитах, що б вони завжди мали змогу вийти з складних ситуацій переможцями. В останній раз в цей день для випускників звучав гімн академії. Від імені всіх випускників були покладені квіти до пам’ятника працівникам МНС, яки загинули при виконанні службових обов’язків. В завершальній частині урочистостей Володимир Садковий запросив випускників на сцену для прощання з прапором академії. Для тих, хто закінчив навчання і найближчим часом розпочне самостійну професійну діяльність, виступали учасники художньої самодіяльності академії.
 ІІІ. 11 березня у Палаці культури „Металіст” м. Харкова відбувся півфінал Харківської відкритої міської молодіжної ліги КВК. Приємно зазначити, що серед найсильніших команд КВК не тільки нашого міста, а саме – Національного аерокосмічного університету ім.. М.Є. Жуковського „ХАІ”, Харківського національного університету ім.. В.Н.Каразіна, Харківського національного педагогічного університету ім.. Г.С.Сковороди, національної юридичної академії ім.. Ярослава Мудрого, а також Луганської й Миколаївської областей України, наша академічна збірна команда КВК достойно представила навчальний заклад і вийшла у фінальну частину ігор. Приємним став той факт, що збірна команда нашої академії була запрошена на Харківське обласне телебачення, де її учасники поділилися перед глядачами своїм досвідом гри, дали влучні та дотепні відповіді на запитання глядацької аудиторії.
 

IV. 19 березня в м. Харкові проходив Чемпіонат і першість Харківської області по карате-до (версія ІКА). В особистій першості в змаганнях прийняв участь слухач академії – співробітник пожежної безпеки МВС Азербайджанської Республіки старший лейтенант внутрішньої служби Раштієв Рашад Істмат-огли. За підсумками змагань Раштієв Р.І. виборов перше місце в категорії „Кумите” серед чоловіків віком від 18 до 35 років у ваговій категорії до 65 кг.

V. З 30 березня по 4 квітня проводились спортивні змагання на Кубок України з кікбоксінгу, в яких приймали активну участь курсанти академії. Турнір проходив за трьома версіями. Серед переможців в цих змаганнях в розділі „Лайт” у ваговій категорії до 75 кг. був курсант Лазарєв А.Л., який також посів 3 місце в розділі „Фул”. Курсант Тарабановський Д.А. виборов перше місце одразу у двох розділах – „Лайт” та „Фул” у ваговій категорії до 81 кг. Курсант Мелещенко Р.В. зайняв почесне третє місце в категорії „Фул” у ваговій категорії до 60 кг. Курсант Владіміров О.М. посів третє місце в розділі „Семмі” у ваговій категорії до 75 кг. 
VI. 30-31 березня кафедрою управління та економіки академії проводилась науково-практична конференція „ Шляхи підвищення ефективності управлінської діяльності на сучасному етапі розвитку українського суспільства”. До оргкомітету конференції надійшло 35 заявок на участь. Серед учасників були представники Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Харківського інституту управління, Державного департаменту страхового фонду документації, Харківського університету Повітряних Сил, Військового інституту внутрішніх військ МВС України, Харківського національного економічного університету, Харківського гуманітарного університету „Народна українська академія”.
Відкрив конференцію проректор академії по роботі з персоналом полковник внутрішньої служби Попов В.М. Програмою конференції було передбачено проведення пленарного та секційних засідань. На пленарному засіданні було заслухано та обговорено 5 доповідей. Доповідачі довели до відома учасників конференції результати своїх наукових досліджень. Найбільшу цікавість викликали питання впливу організаційної культури на ефективність управлінської діяльності (к.е.н., проф.. Гавкалова Н.Л.), можливостей космічних систем щодо інформаційного забезпечення підрозділів МНС України (д.т.н., с.н.с. Худов Г.В.) та визначення доцільної кількості об’єктів управління в організаційно-технічних системах (к.в.н., доц.. Орлов М.М.).
До участі в роботі конференції були залучені слухачі магістратури, курсанти групи магістерської підготовки науково-педагогічного спрямування академії, а також магістри інших навчальних закладів м. Харкова. За результатами роботи конференції буде видано збірник матеріалів наукових доповідей учасників конференції. В процесі роботи конференції було виявлено ряд можливих напрямків сумісної роботи. Всіма присутніми було висловлено думку, що конференцію за визначеною тематикою було б доцільно проводити щорічно. Аргументом було те, що життєві процеси у всіх сферах діяльності не залишаються на місті і постійно розвиваються, тому і управління процесами повинно постійно удосконалюватись.

КВІТЕНЬ
 
I. У період з 3 по 5 квітня делегація Академії цивільного захисту України у складі начальника факультету пожежно-рятувальних сил підполковника внутрішньої служби Земфіра Шайхлісламова, начальника кафедри пожежної техніки та аварійно-рятувальних робіт полковника внутрішньої служби Вадима Аветисяна та начальника кафедри спеціальної підготовки підполковника внутрішньої служби Віталія Барбашина взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції, що проводилась в Академії цивільного захисту МНС Росії (м. Москва). У заході міжнародного масштабу взяли участь також делегації Командно-інженерного інституту МНС Республіки Білорусь (м. Мінськ) та Гомельського інженерного інституту МНС Республіки Білорусь.
Темою науково-практичної конференції стала тема: „Предупреждение. Спасенне. Помощь”, де обговорювались та розглядались сучасні вимоги напряму „Цивільний захист” та проблемні питання науково-дослідної роботи у сфері цивільного захисту. Наукові доповіді наших співробітників викликали жвавий інтерес та зацікавлення провідних фахівців у сфері цивільного захисту. Виступи супроводжувались відео матеріалами та розробленими викладачами нашого навчального закладу компютерними програмами, що відповідають сучасним умовам прогнозування та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Наша делегація відвідала міжнародну виставку з питань протипожежного захисту, яка проводилась на спортивному комплексі „Олімпійський” у м. Москві, на якій відбувалась демонстрація сучасних засобів пожежно-охоронного захисту провідних виробників Європи, Азії та Росії. Співробітники нашої академії були запрошені для участі в науково-практичних конференціях, що відбудуться у Мінську та Гомелі Республіки Білорусь. Так, у тісній співпраці не тільки із спорідненими ВНЗ нашої країни, а й країн СНД вирішуються як теоретичні спільні питання, так і практичні завдання загального направлення. 
II. Після того, як наша збірна команда КВК „Надзвичайна ситуація” вийшла у фінал серед команд КВК вищих навчальних закладів м. Харкова, стала призером 1-го фестивалю команд КВК Слобожанської ліги, позмагатися за право бути переможцем в системі МНС України виявили бажання команди Львівського державного університету безпеки життєдіяльності „Стечение обстоятельств” та Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля „Зворотня тяга”.
 

6 квітня в приміщенні клубу академії відбувся довгоочікуваний фестиваль команд КВК, який зібрав дуже багато поважних гостей та болільників своїх улюблених команд. Ініціатива нашого навчального закладу з приводу проведення подібних міжвузівських заходів була схвально підтримана Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Почесним головою журі був заступник міністра МНС України Анатолій Медвідь, який наголосив на позитивному аспекті заходу, що об’єднує, виховує, визначає спільну мету сучасної молоді, яка навчається у ВНЗ МНС України. Він запевнив, що проведення фестивалю серед команд КВК у Харкові – тільки початок спільних міжвузівських заходів, наступним буде конкурс-огляд художньої самодіяльності, що планується провести у Черкасах. І започаткована академією славна традиція продовжиться. Темою гри цього разу було гасло – „Весна в МЧС”. Цікавим і захоплюючим був конкурс, добре підготувались всі команди і достойно представили свої навчальні заклади. Але найсильнішими виявились дві – „НС” (Харків) та „Зворотня тяга” (Черкаси). Ректор академії полковник внутрішньої служби Володимир Садковий на знак тісної дружби, що зародилась між вузами саме цього дня, запропонував віддати кубок КВК шановним гостям з Черкас. Всі присутні, учасники змагань і болільники підтримали його позицію. Усіх учасників КВК об’єднала пісня, виконана командою зі Львова. Ось на такій натхненній ноті закінчився міжвузівський КВК. Але зароджена традиція вже пустила своє коріння.
IІІ. 6 квітня в конференц-залі академії уперше відбулась конференція представників рад курсантського самоврядування вищих навчальних закладів МНС України. Вирішення спільних сучасних проблем молоді, обмін досвідом стало метою проведення такої координаційної ради, де слово для виступу мали учасники конференції Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля та Академії цивільного захисту України.
Перед присутніми виступив ректор академії полковник внутрішньої служби Володимир Садковий, який зауважив, що такі збори вкрай необхідні, бо вирішуються спільні проблеми – а це тільки позитивний досвід, ділові стосунки, позитивні результати.  

У ході координаційної ради жваво обговорювались такі питання, як сутність головних чинників, що впливають на розвиток особистості сучасної молоді, ціннісні орієнтири та мотивації в службовій та навчальній діяльності, етичні норми поведінки та мовного спілкування в курсантському та студентському середовищі. Також цікавим та суперечливим стало вирішення питання – що заважає радам самоврядування ефективно впливати на вирішення питань навчання, побуту та організації дозвілля курсантів та студентів.
Цього дня було прийнято Положення про міжвузівську координаційну раду курсантського та студентського самоврядування ВНЗ МНС України. Конференція пройшла у теплій доброзичливій атмосфері. Тепер такі зустрічі стануть традиційними, бо в тісній співпраці та взаємозв’язку розв’язуються всі болючі проблеми.
ІV. 8 квітня Академія цивільного захисту України радо зустрічала учнів випускних класів Харківської, Сумської, Донецької, Вінницької, Луганської, Миколаївської областей та АР Крим, випускників із дванадцяти ЗОСШ м. Харкова. Проведення такого заходу стало вже традиційним і збирає щороку понад трьохсот зацікавлених у вступі до нашого навчального закладу молодих людей. Програма проведення Дня відкритих дверей була досить насиченою. Гості ознайомились із матеріально-технічною базою академії, відвідали деякі кафедри, побували у навчально-спортивному комплексі навчального закладу, мали можливість побачити пожежну техніку в дії та пожежно-технічне обладнання. Відвідувачів привітно зустрічав мультимедійний клас кафедри мовної підготовки та тренажерний зал кафедри фізичної підготовки.

Як зазначив ректор академії полковник внутрішньої служби Володимир Садковий, проведення такого масового заходу передбачає більш якісний відбір кандидатів на навчання, сприяє детальнішому ознайомленню із умовами вступу до навчального закладу. Він зауважив, що випускники цього року профільних класів середніх загальноосвітніх шкіл № 13 та 36 м. Харкова матимуть певні переваги при вступі до академії, а сучасний молодий офіцер повинен бути не тільки фізично міцною, а й інтелектуально та духовно розвиненою особистістю, а зі свого боку колектив академії докладе всіх зусиль, аби випустити висококваліфікованих спеціалістів – справжніх фахівців своєї справи. У приміщенні клубу для відвідувачів було продемонстровано документальний фільм про життєдіяльність академії, активно працював консультаційний центр щодо умов та правил вступу до нашого навчального закладу.
V. Напередодні 20-х роковин Чорнобильської катастрофи проходили зустрічі особового складу академії з безпосередніми учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 12-13 квітня до академії завітав Пилип Миколайович Десятников, ветеран МВС України, заступник голови ради МВС України ветеранів-чорнобильців, колишній випускник Харківського пожежно-технічного училища МВС СРСР. Генерал-майор у відставці знайшов час завітати до рідної альма-матер, зустрітись із особовим складом навчального закладу, аби розповісти про ті жахливі події далекого 1986 року, довести до свідомості кожного курсанта і студента, які, можливо, знають про трагедію тільки з чуток. У той час Десятников П.М. очолював Головне управління пожежної охорони МВС України і багато цікавих і інтересних фактів з розповідей ветерана довелося взнати про організацію роботи пожежних під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Він відмітив, що пожежні Харківського гарнізону з перших днів аварії проявили неприховану зацікавленість у наданні допомоги державним структурам країни, перш за все, Київській області в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Особливу подяку він висловив на адресу колишніх курсантів ХПТУ МВС СРСР на чолі з курсовим офіцером, які незважаючи на особливий великий ризик для їх здоров’я, виконали великий обсяг робіт з очищення від радіоактивних уламків вентиляційної труби 4-го атомного енергоблоку ЧАЕС. Він зауважив, що на сьогодні питання щодо причин і наслідків аварії майже не вивчаються, а наслідки аварії мають негативний вплив не тільки на здоров’я української нації, а й сусідніх країн а цю проблему необхідно негайно вирішувати на міждержавному рівні.

VI. 22 квітня в академії тридцять шість кращих представників факультету підготовки фахівців для сфери цивільного захисту закінчили курс навчання за програмою підготовки офіцерів запасу ЗС України.  За час навчання вони опанували військову спеціальність «Організація інженерного забезпечення та застосування з’єднань, військових частин та підрозділів цивільної оборони» при військовій кафедрі Київського національного університету будівництва та архітектури. Цього дня на плацу академії майбутні молодші лейтенанти запасу прийняли Військову присягу, перед одностроєм своїх товаришів дали клятву мужності і неподатливості, чесно і сумлінно виконувати свій службовий обов’язок. Керівництво академії, викладачі факультету впевнені, що сьогоднішні випускники з честю витримають усі випробування служби, докладуть необхідних зусиль для того, щоб бути справжніми спадкоємцями ратної слави рідної Батьківщини. Під урочистий марш колона майбутніх офіцерів запасу чеканячи крок пройшла плацом академії.

VII. 25 квітня в нашому навчальному закладі відбулася знаменна подія. Колектив Академії цивільного захисту України гостинно зустрічав довгоочікуваних шановних гостей – колишніх курсантів Харківського пожежно-технічного училища МВС СРСР (таку назву мала в той час академія) Володимира Луконіна, Автанділа Гагієва, Олексія Лобова, Віктора Горбунко, Віктора Сорокіна, Анатолія Фролова, В’ячеслава Мішкевича, Віктора Зубарєва на чолі з курсовим офіцером Валерія Косогова, які в вересні-жовтні 1986 року знаходились в службовому відрядженні в Київській області і безпосередньо приймали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Нажаль через хворобу не мав змоги прибути на зустріч Роман Кушхов, а місця проживання Олександра Коцюби не вдалося встановити. „Наші герої” – так називали їх в училищі після прибуття з страшної зони відчуження. Вони тоді і зараз так не вважають – просто сумлінно виконували свій службовий і громадський обов’язок.
 

За кілька місяців до цієї події ректор академії полковник внутрішньої служби Володимир Садковий поставив завдання групі працівників академії щодо проведення пошукової роботи і з’ясування місць проживання всіх колишніх курсантів ХПТУ МВС СРСР з метою запрошення їх для участі в заходах, присвячених 20-им роковинам Чорнобильської катастрофи. Очолив пошукову групу проректор по роботі з персоналом полковник внутрішньої служби Вадим Попов. Доля розкидала своїх героїв по різних куточках СНД – і пошукова група поставила за мету розшукати їх усіх. Велику допомогу в проведенні цієї роботи надали ветерани, нинішні й колишні працівники академії. За двадцять років після Чорнобиля кожний із одинадцяти ліквідаторів написав свою життєву історію і окрему біографію. Кропітка, зосереджена, цілеспрямована робота пошукової групи дала позитивний результат – десять із одинадцяти ліквідаторів були розшукані. Всі колишні курсанти та курсовий офіцер відгукнулись на запрошення керівництва академії про приїзд до рідного навчального закладу 25 квітня для участі в ювілейному заході.

Нарешті 25 квітня із Москви, Волгограда, Тамбова, АР Крим, Нижньовартівська Тюменської області прибули до Харкова вісім колишніх курсантів на чолі з курсовим офіцером. Без щирих сліз радості на цю зустріч дивитись не можна було – пройшло стільки часу – і ось вони знову разом через 20 років в стінах рідної для кожного альма-матер. Поважні гості мали змогу зустрітися з курсантами, професорсько-викладацьким складом, відвідати аудиторії, де колись навчались, казарми, де відпочивали, згадати смак курсантської їжі, побувати на інших факультетах, розташованих по вул. Баварській, 7.
Цього ж дня в приміщенні клубу академії відбувся вечір-реквієм, присвячений 20-м роковинам Чорнобильської трагедії, де всі вісім вищезгаданих колишніх курсантів та курсовий офіцер отримали безліч подарунків та почесні академічні нагороди „За заслуги” І ступеню.  
IX. 25 квітня в академії відбулася науково-практична конференція „Чорнобильська катастрофа та її вплив на екологічну ситуацію в Україні”, присвяченій 20-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. В процесі роботи конференції працювали наступні секції:
- „Сучасна екологічна ситуація регіонів України”;
- „Техногенна безпека”;
- „Кризова психологія”; 
В роботі науково-практичної конференції взяли участь представники більш ніж 30 вищих навчальних закладів , наукових установ, організацій та органів влади у сфері цивільного захисту та екологічної безпеки України, науковці з різних регіонів України (м. Харків, м. Київ, м. Львів, м. Луцьк, м. Івано-Франківськ, м. Черкаси, м. Полтава та інші). Високу зацікавленість та привід для обговорення викликали окремі наукові доповіді провідних спеціалістів в сфері безпеки життєдіяльності і екології ВНЗ України. За підсумками доповідей було розглянуто сучасну екологічну ситуацію в Україні та вплив на неї аварії на Чорнобильській АЕС. Доведено актуальність досліджень з техногенної безпеки та з напрямку кризової психології.

Х. 26 та 27 квітня в академії відбулася Х Ювілейна науково-практична конференція за участю курсантів та студентів нашого навчального закладу під назвою «Запобігти, врятувати, допомогти», в якій взяли участь представники Гомельського інженерного інституту МНС Республіки Білорусь, Командно-інженерного інституту МНС Республіки Білорусь, делегація Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Академії цивільного захисту України. Також у роботі конференції брали активну участь представники ХНУРЕ, ХНТУ «ХПІ», Харківської державної академії культури та інші. Протягом двох днів тривало пленарне засідання та працювало вісім секцій за напрямками. За результатами роботи науково-практичної конференції були визначені найкращі наукові доповіді, а доповідачів та їх керівників було заохочено.

ТРАВЕНЬ

І.
З нагоди 61-ї річниці Великої Перемоги в приміщенні клубу відбулися урочисті заходи з вшанування подвигу радянського народу в Великій Вітчизняній війні. З цією метою були запрошені колишні працівника нашого навчального закладу у кількості дев’яти осіб, які безпосередньо приймали участь в боях за визволення рідної Батьківщини від німецько-фашистських загарбників або відвойовували перемогу, працюючи в народному господарстві в тилу. Напередодні державного свята всі вони зустрічались з курсантським та студентським складом академії, розповідали їм про цікаві факти тих далеких часів, привносили в душі сучасної молоді елементи поваги до героїчного подвигу радянських людей в тих жахливих подіях, поваги до минулих історичних подій в яких переплелись їх непрості життєві шляхи. Для ветеранів було організовано святкову літературно-музичну композицію «Пам’ятай війну», після чого їх пригостили польовою кашею. 
ІІ. В період з 21 по 25 травня в м. Черкасах проводився Перший фестиваль колективів художньої самодіяльності вищих навчальних закладів МНС України , в якому взяли активну участь самодіяльні художні колективи Академії цивільного захисту України, Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Сам захід проходив у два етапи: спочатку на сцені Черкаського міського палацу культури «Дружба народів» відбувся виступ колективів художньої самодіяльності навчальних закладів, а вже наступного дня журі фестивалю визначило лауреатів, які взяли участь у гала-концерті та були удостоєні честі виступити в Києві на концерті з нагоди відзначення Дня працівників цивільного захисту.
Академію на фестивалі гідно представляли театр естрадної пісні «Аніма», танцювальний колектив «Flame», вокально-інструментальний ансамбль «Підйом», диксиленд та духовий оркестр академії. Перший фестиваль пройшов за підтримки Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. На початку гала-концерту лауреати отримали нагороди від заступника міністра МНС України Анатолія Медвідя. Зокрема, перше місце серед творчих колективів гідно посіла наша академія. Він вручив особистий подарунок – козацьку булаву – театру естрадної пісні «Аніма» Академії цивільного захисту України під керівництвом Тетяни Репіної. Заступник міністра МНС України наголосив на позитивному моменті даних заходів, визначивши головне – цей захід об’єднав представників західного, центрального та східного регіонів в одну команду, що є найважливішим для виховання активної молоді та популяризації професії рятівника.
ІІІ. З 22 по 25 травня делегація Академії цивільного захисту України на чолі з її ректором полковником внутрішньої служби Володимиром Садковим знаходилась з дружнім візитом в Угорщині в рамках подальшого розвитку міжнародного співробітництва з технічним університетом ім. Св. Іштвана (Будапешт). За результатами цього візиту була підписана двостороння Угода про наукове співробітництво між спорідненими навчальними закладами. В ході візиту наша делегація мала змогу ознайомитись з експериментальною базою університету ім. Св. Іштвана, яка використовується для сертифікації побутових і промислових приборів різного призначення, а також в навчальному процесі. 
IV. Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів від 25 травня 2006 року № 290-р Академію цивільного захисту України реорганізовано в Університет цивільного захисту України. 
V. 26 травня відбувся урочистий випуск слухачів факультету заочного навчання і перепідготовки університету. Цього року закінчило навчання на факультеті 325 слухачів, які пройшли повний курс навчання, виконали всі контрольні завдання, склали державний іспит та захистили дипломні проекти. На урочистому заході слухачів вітали ректор академії полковник внутрішньої служби Володимир Садковий, начальник факультету заочного навчання та перепідготовки Микола Попов. Урочистим маршем пройшли випускники факультету перед трибуною з керівництвом університету. Всі вони відбули на службу за місцем призначення, отримавши дипломи фахівців пожежно-рятувальної служби. 
    VI. 26 травня на факультеті післядипломної освіти начальницького складу та фахівців у сфері цивільного захисту університету вперше відбувся прес-тур за участю представників центральних засобів масової інформації України. Розпочався захід на навчальному комплексі навчального закладу по вул. Баварській, 7. Представники Мас-медіа мали змогу безпосередньо ознайомитись з діяльністю аварійно-рятувальної служби, з роботою спеціальної техніки та обладнання для аварійно-рятувальних робіт. Працівникам газет, радіо та телебачення було показано життя бійців МНС як кажуть «з середини». Журналістів на два дні поставили на справжнє курсантське постачання, видали бойове камуфляжне обмундирування і надали можливості прийняти участь у справжніх навчаннях. Приводом для цієї акції були – наближення професійного свята Дня журналістів та присвоєння нашій академії високого статусу – статусу Університету. Ректор полковник внутрішньої служби Володимир Садковий зауважив, що працівникам МНС України вкрай необхідно тісно підтримувати взаємодію з засобами масової інформації, працювати в контакті з журналістами і тільки тоді гасло «Попередити. Врятувати. Допомогти», який став основним для МНС, буде повністю реалізовано. 
VII. 27 травня відбулося урочисте відкриття табірного збору на навчальному полігоні Університету цивільного захисту України в с. Фігуровка. Щороку табір зустрічає першокурсників академії, які практично і теоретично засвоюють навички майбутньої професії. Цього року на відкритті табірних зборів були присутніми чисельні гості, батьки першокурсників та представники засобів масової інформації з багатьох республіканських періодичних видань та телеканалів та м. Харкова. Перед вишуканим особовим складом перших курсів з привітним словом виступив ректор академії полковник внутрішньої служби Володимир Садковий, який зазначив, що навчальний полігон – це практичне набуття тих практичних навичок, які знадобляться у подальшій нелегкій але благородній професії – рятуванні і захисту життя та здоров’я людей у будь-яких надзвичайних ситуаціях. Відбулося урочисте підняття Державного прапору України, виконано академічний гімн. Урочистим маршем пройшли першокурсники перед керівництвом академії та присутніми. Найзахоплююче видовище чекало на всіх на човниковій станції навчального полігону, де було дано старт військово-спортивній естафеті. Потім було організовано спортивні змагання та проведено цікаву концертну програму за участь самодіяльних художніх колективів академії.
 
ЧЕРВЕНЬ

І.
Відповідно до наказу Міністерства з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 2 червня 2006 року № 342 «Про реорганізацію Академії цивільного захисту України» на підставі Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 року № 290-р Академію цивільного захисту України реорганізовано в Університет цивільного захисту України. 
ІІ. 3 червня на факультеті післядипломної освіти начальницького складу та фахівців у сфері цивільного захисту університету відбувся черговий випуск слухачів курсів спеціалізації начальників, старших інженерів відділів (секторів) з організації служби та реагуванню на НС та начальників, інженерів відділів (секторів) НТР. 
ІІІ. 10 червня на факультеті післядипломної освіти начальницького складу та фахівців у сфері цивільного захисту університету відбувся черговий випуск слухачів за напрямком підвищення кваліфікації: - начальники служб ДПН – 13 осіб;
- начальники (заступники) СДПЧ, ПДПЧ, ДПЧ – 57 осіб;
- старші інспектори ДПН – начальники ППЧ – 15 осіб.
IV. З метою заохоченнянайкращих курсантів і студентів університету за ініціативою кафедри мовної підготовки традиційно було проведено екскурсійну поїздку історичними місцями України «Вивчаємо рідний край». 10-11 червня 25 курсантів-відмінників за сприянням ГУ МНС України в Полтавській області відвідали місто Полтаву. Протягом двох днів тривав екскурсійний тур історичними шляхами Полтавщини. Екскурсія була організована і проведена на найвищому рівні завдяки злагодженій роботі керівництва Полтавського та Харківського гарнізонів МНС України, чий клопіт дозволив здійснити мрію курсантів побачити мальовничу Полтавщину і ознайомитись з її героїчною віковою історією. 
V. 19 червня в Університеті цивільного захисту України уперше в системі МНС України відбувся захист магістерських робіт англійською та німецькою мовами. Рівень мовної підготовки оцінювали незалежні експерти з різних провідних вищих навчальних закладів м. Харкова: ХДУ ім. В.Н.Каразіна, ХНПУ ім. Г.С.Сковороди, ХНУРЕ, ХНТУАБ. Магістерські роботи захищали магістри-випускник факультетів наглядово-профілактичної діяльності та пожежно-рятувальних   сил – Максим Кустод, Сергій Говаленков, Сергій Шапар, Дмитро Золкін, Валерій Коваленко, Вадим Дурдас. Теми робіт охоплювали практично всі спектри профілактичної та оперативної діяльності підрозділів МНС України. Такий напрямок роботи є перспективним ще й тому, що з 1 вересня 2006 року в університеті стартує програма стажувань курсантів в Единбургському державному університеті на факультеті пожежної безпеки (Шотландія). Магістри-випускники захистили свої роботи на «відмінно» і отримали щирі поздоровлення від членів екзаменаційної комісії та товаришів по навчанню. 
VI. В період з 22 по 23 червня делегація Університету цивільного захисту України на чолі з професором кафедри пожежної та технологічної автоматики УЦЗУ Юрієм Абрамовим знаходилась у службовому відрядженні в Республіці Польщі в рамках розвитку міжнародного співробітництва з Варшавською вищою школою пожежної служби. Під час дружнього візиту сторонами було підписано Договір про співробітництво між спорідненими вищими навчальними закладами. Наша делегація ознайомилась з експериментальною базою школи, яка активно використовується з метою сертифікації побутових і промислових приладів різного призначення та в навчальному процесі, а також були присутніми при проведенні практичних навчань, які відбулися на навчальному полігоні школи. Крім того, члени наукової делегації відвідали розташування добровільної пожежної дружини, де мали змогу ознайомитись з пожежно-рятувальним устаткуванням, а також ознайомились з музейними експонатами підрозділу. 
VIІ. 23 червня в Університеті цивільного захисту України на території навчального комплексу університету по вул. Баварській, 7 відбувся випуск молодих офіцерів для підрозділів Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
129 підготовлених фахівців поповнили лави служби цивільного захисту МНС України. Визначною подією стало присвоєння звання «старший лейтенант внутрішньої служби» випускнику факультету наглядово-профілактичної діяльності Сергію Вавренюку. Дипломи з відзнакою отримали 15 випускників. Серед молодих фахівців – 104 з освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст», 25 – з освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». Випускникам прийдеться працювати у складних умовах постійного ризику, усвідомлюючи велику відповідальність перед державою та народом, ризикуючи власним життям, вести рішучу боротьбу за спасіння життя людей, збереження національного багатства і навколишнього природного середовища.
На урочистій церемонії були присутніми заступник Міністра МНС України Анатолій Медвідь, начальник ГУ МНС України в Харківській області генерал-майор служби цивільного захисту Павло Одарю, начальники базових обласних гарнізонів МНС України, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Харківської облдержадміністрації Володимир Росоха, ректори вищих навчальних закладів м. Харкова, ветерани пожежної охорони. Вручав дипломи молодим спеціалістам заступник Міністра Анатолій Медвідь, який зазначив, що цей період у житті випускників – урочистий і водночас найвідповідальніший – вони повинні постійно удосконалювати свою професійну майстерність і активно сприяти зміцненню авторитету МНС України. Анатолій Медвідь зачитав привітання Міністра МНС України Віктора Балоги випускникам і побажав їм міцного здоров’я та щасливої долі. Із напутнім словом до випускників звернувся ректор університету полковник внутрішньої служби Володимир Садковий, який зазначив, що науково-педагогічні працівники навчального закладу доклали всіх зусиль, аби молоді спеціалісти стали справжніми людьми, достойними громадянами нашого суспільства, кваліфікованими фахівцями, побажав успіхів в самостійній роботі, бути гідними звання випускника Університету цивільного захисту України. Зворушливо проходив ритуал прощання випускників навчального закладу з прапором.
Завершилася святкова церемонія проходженням урочистим маршем особового складу Університету. Чеканячи крок, випускники традиційно підкидали вгору квіти та монети на щастя. 
VIII. 23 червня на факультеті післядипломної освіти начальницького складу та фахівців у сфері цивільного захисту УЦЗУ відбувся черговий випуск слухачів курсів спеціалізації старших інженерів відділів (секторів) НПД ГУ (У) МНС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі у кількості 16 осіб. Випуск слухачів курсів спеціалізації випускників ГУ (У) МНС України, що відбувся 23 червня поточного року, став останнім в напрямку спеціалізації, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зазначеному наказом МНС України від 14.12.2005 року № 404.
 
ЛИПЕНЬ

 І. На початку липня поточного року в університеті почала працювати створена відповідно до наказу ВАК України від 13 червня 2006 року № 297 „Про створення спеціалізованої вченої ради” спеціалізована вчена рада К 64.707.02 з правом прийняття для розгляду та проведення для захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук зі спеціальності 19.00.09 „Психологія діяльності в особливих умовах”. Головою спеціалізованої вченої ради призначено доктора психологічних наук, професора Тимченка О.В., професора кафедри прикладної психології університету.
ІІ. 14 липня особовий склад кафедри ПТБОТ приймав участь у проведенні спільних навчань по організації та виконанню аварійно-рятувальних робіт при виникненні надзвичайної ситуації в метрополітені. Навчання проводились на станції Харківського метрополітену „Ім. маршала Жукова” спільними діями ГУ МНС України в Харківській області, Управління Харківського метрополітену, Університету цивільного захисту України, ГУ МВС України в Харківській області, гірнично-рятувального загону, комунальних служб м. Харкова. На навчаннях були присутніми: мер міста Харкова, керівники відповідних міських служб, керівництво Харківського метрополітену, керівництво ГУ МНС України в області, керівництво ГУ МВС України в області, ректорат УЦЗУ.
Програмою проведення спільних навчань було передбачено евакуацію пасажирів з потягу, який зупинився в тунелі метрополітену, евакуація постраждалих з останнього вагону потягу в умовах задимлення, гасіння умовної пожежі на перегоні та багато іншого. В проведенні навчань приймали активну участь також курсанти 3 та 4 курсів УЦЗУ.
 
СЕРПЕНЬ

І. Вже стало доброю традицією відповідно до навчальної програми нашого навчального закладу щорічне проходження курсантами перших курсів курсу молодого бійця на навчальному полігоні у с. Фігурочка Чугуївського району. Ось і в цьому році особовий склад університету на чолі з начальником табірних зборів майором внутрішньої служби Семківим О.М. в період з 16 серпня по 31 серпня виїжджав до навчального полігону, щоб за цей незначний період часу курсові офіцери та викладачі навчального закладу навчили учорашніх школярів основам військових взаємовідносин та азам військової дисципліни. Цього року для проходження курсу молодого бійця виїжджали 115 курсантів факультету цивільного захисту населення та територій (начальник курсу підполковник внутрішньої служби Сумцов Ю.О.), 115 курсантів факультету оперативно-рятувальних сил (начальник курсу підполковник внутрішньої служби Нечипоренко М.М.) та 30 курсантів соціально-психологічного факультету (начальник курсу капітан внутрішньої служби Липовий В.О.). Перед відбуттям до особового складу звернувся ректор університету полковник внутрішньої служби Садковий В.П., який побажав курсантам успіхів в опануванні навчальними дисциплінами та успішному подальшому навчанні в університеті.
Нелегкими для них виявились два тижні перебування в таборі. Тут пристосовувались вони і до раннього підйому, і до курсантської їжі, і до беззаперечних виконань наказів командирів. Як виявилось, курсанти-першокурсники добре впорались із поставленими завданнями, набули навичок курсантського життя.
ІІ. Ось вже п’ятий рік поспіль за ініціативи фахівців Університету цивільного захисту України та всебічної підтримки Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи проводиться навчально-методичний семінар практичних психологів підрозділів МНС усіх областей України та навчальних закладів МНС України. З 28 до 30 серпня на базі навчально-методичного центру у м. Мерефі фахівці обмінювались передовим досвідом, обговорювали нагальні проблеми та особливості професійної діяльності.
Як виявив час, сьогодні служба психологічного забезпечення МНС України вкрай необхідна та затребувана. Підтвердженням цього факту є дії практичних психологів при виникненні екстремальних ситуацій, наприклад, події в Новобогданівці, резонансні вибухи в торгових центрах в м. Харкові, проведення рятувальних робіт в Західній Україні, катастрофа російського літака Ту-154. Тут психологи МНС України працюють з постраждалим населенням – потерпілими, їх родичами безпосередньо в епіцентрі критичних ситуацій.
У ході семінару було підбито підсумки роботи служби психологічного забезпечення за вісім місяців 2006 року, проведено низку лекцій психологічного спрямування, проведено практичні заняття – і, як підсумок, тестування.
Як зазначив ректор Університету цивільного захисту України генерал-майор служби цивільного захисту України Володимир Садковий: „Психологія екстремальних ситуацій складає на цей час один із найважливіших розділів прикладної психології. Саме тому наш навчальний заклад готує психологів – фахівців в області психології екстремальних, кризових і надзвичайних ситуацій. Незабаром наші випускники-психологи прийдуть працювати в практичні підрозділи, і як вони будуть там працювати, які напрямки реалізовувати залежить, в тому числі, і від проведення даного семінару”. Даний семінар дав об’єктивну оцінку діяльності служби психологічного забезпечення в цілому, а це стане поштовхом для зміцнення, удосконалення та подальшого ефективного розвитку такої необхідної служби
 
ВЕРЕСЕНЬ

 І. 1 вересня На сьогодні в університеті функціонують три факультети: цивільного захисту населення і територій та оперативно-рятувальних сил, а також новостворений соціально-психологічний факультет, головним завданням якого є не тільки підготовка фахівців-психологів для підрозділів МНС України, а й проведення наукових досліджень проблем психологічного захисту як працівників оперативно-рятувальних підрозділів, так і населення, постраждалого під час надзвичайних ситуацій, як це визначено статтею 13 Закону України „Про правові засади цивільного захисту”. Також цього року в навчальному закладі відкрито ще одну спеціальність „Цивільна оборона” в існуючій спеціалізованій вченій раді, що у сукупності створює додаткові умови для зміцнення науково-педагогічного потенціалу навчального закладу.
Вихованців навчального закладу вітали начальник ГУ МНС України в Харківській області генерал-майор служби цивільного закладу Павло Одарюк, начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій Харківської облдержадміністрації Володимир Росоха, ректор Університету цивільного захисту України генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Садковий, який в своєму виступі перед присутніми, наголосив: „Ви наша зміна і наше майбутнє. Я звертаюсь до вас як до майбутніх працівників підрозділів Міністерства: від вашої наполегливої навчальної праці та прагнення якнайкраще оволодіти складними, але дуже важливими для Держави та її народу професіями залежить спокій та безпечна праця її громадян, життя та здоров’я кожної людини. Сподіваюсь, що цей рік, як і кожний, стане визначальним у створенні сучасної та ефективної підготовки кадрів для сфери цивільного захисту держави. Це є найактуальнішим завданням нашого навчального закладу”. 
ІІ. В Університеті цивільного захисту України для потреб суспільства був створений новий підрозділ – соціально-психологічний факультет, який почав повноцінно працювати з нового 2006/2007 навчального року. За весь час існування служби цивільного захисту в УЦЗУ було здійснено вдалу спробу підготовки фахівців в галузі психології для вирішення завдань, які зазвичай вирішує МНС України.
В цьому році вперше в України на базі соціально-психологічного факультету університету розпочато підготовку спеціалістів-психологів за спеціалізацією „екстремальна та кризова психологія”, яка вивчає загальні психологічні закономірності життя і діяльності людини в змінених – незвичайних для неї умовах існування. Фахівці цього напрямку забезпечують психологічний захист населення в умовах надзвичайної ситуації, психологічний супровід діяльності працівників усіх підрозділів МНС України, надання психологічної допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій.
З метою підготовки фахівців вищої кваліфікації ВАКом України було прийнято рішення про відкриття у провідному навчальному закладі МНС України IV рівня акредитації, яким є УЦЗУ, спеціалізованої вченої ради з правом прийняття та захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю „Психологія діяльності в особливих умовах”.
Потреба у відкритті виникла у зв’язку з необхідністю підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів для МНС України, що пов’язано з появою нових напрямків діяльності підрозділів МНС України, зокрема, планування діяльності та використання існуючих сил і засобів підрозділів психологічного забезпечення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту, своєчасного застосування психопрофілактичних методів, виявлення за допомогою психологічних та соціальних методів чинників, що сприяють виникненню соціально-психологічної напруги та використання сучасних технологій психологічного впливу для нейтралізації негативного впливу на населення різноманітних факторів надзвичайних ситуацій. В даний час структурні підрозділи МНС України додатково потребують фахівців-психологів вищої кваліфікації. В цьому році здобути дуже необхідну спеціальність психолога в нашому навчальному закладі виявили бажання багато випускників загальноосвітніх шкіл багатьох областей України. Але навчатися будуть на першому курсі соціально-психологічного факультету 30 курсантів та 42 студенти. 
ІІІ. 9 вересня на Меморіальному комплексі Слави Харківського лісопарку відбулося урочисте прийняття Присяги курсантами перших курсів трьох факультетів Університету цивільного захисту України. Але не тільки це стало знаменним у житті провідного навчального закладу МНС України. Саме цього дня в урочистій обстановці було вручено Прапор Університету цивільного захисту України як символ доблесті, честі і слави, як заклик до особового складу гідно служити Батьківщині, мужньо і рішучо діяти в надзвичайних ситуаціях заради збереження і захисту життя людини, матеріальних цінностей та національного багатства Держави. Це вже п’ятий прапор з початку заснування навчального закладу, історія якого починається з далекого 1928 року.
259 юнаків після складання вступних іспитів, проходження курсу молодого бійця на навчальному полігоні Університету цивільного захисту України та перевірки на готовність засвоювати навчальну програму, яка вимагає фізичної витривалості й передбачає значне психологічне навантаження, у присутності першого заступника Міністра Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимира Антонія, заступника голови Харківської облдержадміністрації Сергія Стороженка, голови Харківської облради Василя Залигіна, заступника міського голови Олександра Кравцова, начальника ГУ МНС України в Харківській області Павла Одарка, ректора Університету цивільного захисту України Володимира Садкового, ветеранів, своїх батьків прийняли Присягу працівника МНС України. Саме на Меморіалі Слави – священному та урочистому місці для кожного харків’янина – курсанти присягнули на вірність своїй Батьківщині, своєму народові, готовності щомиті захистити життя людини у будь-якій надзвичайній ситуації.
Урочистим і піднесеним був настрій усіх присутніх. За традицією, освятив Прапор Університету цивільного захисту України та курсантів-першокурсників секретар Харківської Єпархії отець Тарасій. 
ІV. 12 вересня о 19.30 у прямому ефірі на ТРК «Сьомий канал» (Тоніс) програми «Родительское собрание» взяли участь начальник факультету оперативно-рятувальних сил полковник внутрішньої служби Юрій Сенчихін, начальник кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт полковник внутрішньої служби Вадим Аветисян, начальник кафедри організації служби та підготовки полковник внутрішньої служби Олег Безуглов, старший психолог відділення психологічного забезпечення капітан внутрішньої служби Ірина Ковальова, начальник медичної служби майор внутрішньої служби Юрій Приходько, курсанти 3 курсу факультету цивільного захисту населення і територій Денис Нікітін та Максим Кононюк, а також директори загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова та учні. Темою батьківських зборів стало обговорення проблем поведінки людини в екстремальній ситуації, надання першої медичної та психологічної допомоги. Під час прямого ефіру було виведено питання для інтерактивної участі телеглядачів у голосуванні: на кого ви будете розраховувати у випадку надзвичайної ситуації. Відповіді були непередбачувані: на самого себе – відповіла більшість телеглядачів, звернусь за допомогою до народної служби порятунку 01 – на другому місці, були такі, що уповали б на Господа Бога. Зійшлися на тому, що пересічним громадянам слід доводити деякі уроки надання першої допомоги в екстремальних умовах. Саме така школа для пересічних громадян – Школа першої медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях – і відкрилась в Університеті цивільного захисту України. 
V. 13 вересня в нашому місті відбулися урочистості з нагоди Дня працівників цивільного захисту та 10-річчя з дня заснування МНС України. З цієї нагоди Палац культури залізничників зібрав представників служби цивільного захисту. Біля будівлі було продемонстровано техніку пожежно-рятувальних підрозділів області, а потім відбувся святковий концерт, організований силами ГУ МНС України в Харківській області та Університету цивільного захисту України.
На святі були присутніми заступник голови Харківської облдержадміністрації Сергій Стороженко, Харківський міський голова Михайло Добкін, начальник ГУ МНС України в Харківській області генерал-майор служби цивільного захисту Павло Одарю, ректор Університету цивільного захисту України генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Садковий, представники Харківської Єпархії, Харківського гарнізону пожежно-рятувальної служби, науково-педагогічні працівники УЦЗУ, ветерани, представники громадських організацій та інші запрошені.
На урочисту атмосферу усіх присутніх налаштував документальний фільм про героїчні будні рятувальників. Привітавши особовий склад структурних підрозділів МНС України із професійним святом, Харківський міський голова Михайло Добкін зазначив, що це свято увібрало всю людську вдячність за мужність та самопожертву рятівників, тим, хто обрав складний та небезпечний, але благородний шлях допомоги постраждалим у будь-яких надзвичайних ситуаціях. Він наголосив, що є одна служба, яка завжди поруч із людьми – служба постійної бойової готовності. Це – служба цивільного захисту.
Як зазначив начальник ГУ МНС України в Харківській області генерал-майор служби цивільного захисту Павло Одарю, наші рятівники завжди були взірцем високої професійної підготовки, прикладом цьому є врятовані життя багатьох харків’ян за останній період. Він зазначив, що сьогодні з боку керівництва міста й області приділяється багато уваги щодо розвитку матеріально-технічної бази харківських гарнізонів, висловив щиру подяку керівництву міста і області.
Перед присутніми виступив ректор Університету цивільного захисту України генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Садковий, який зазначив, що навчальний заклад вносить вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих кадрів для МНС України за сучасними вимогами. Він привітав зі святом всіх присутніх, особливу данину віддав ветеранам пожежної охорони.
За традицією було покладено квіти до пам’ятника загиблим пожежним, вшановано світлу пам'ять хвилиною мовчання.
З нагоди свята були заохочені працівники пожежно-рятувальної служби гарнізону і навчального закладу. Серед заохочених були шановані ветерани, колективи загальноосвітніх шкіл, де функціонують профільні класи рятувального профілю, представники підрозділів МНС України, УЦЗУ, оперативно-рятувальної служби. Приємним став той факт, що деякі працівники отримали ордери на нові квартири. Але основне для служби цивільного захисту – людська вдячність, про що свідчать листи вдячних громадян. А це – найвища оцінка благородної праці рятівника. 
VI. 27-28 вересня Гомельський інженерний інститут МНС Республіки Білорусь вітав гостей, що з’їхалися з Росії та України на міжнародну науково-практичну конференцію «Надзвичайні ситуації: теорія, практика, інновації». Конференція зібрала більше ста учасників. Слушними та нагальними були підняті питання, змістовними – доповіді учасників. Від Університету цивільного захисту України в такому масштабному заході взяли участь доктор технічних наук, професор Валентина Комяк та старший психолог Ірина Ковальова. На підбитті підсумків конференції наші учасники були нагороджені грамотами за високий науковий рівень наукових доповідей. Такі міжнародні конференції сприяють більш широкому обміну досвідом, впровадженню сучасних інновацій, розв’язанню актуальних проблем в тій чи іншій галузі наукових розробок. 
VII. За результатами конкурсних вступних іспитів, які відбулися в вересні, за рішенням приймальної комісії наказом ректора університету від 28 вересня 2006 року № 580 до ад’юнктури УЦЗУ були зараховані наступні слухачі:
 на денну форму навчання:лейтенант внутрішньої служби Кустов М.В., лейтенант внутрішньої служби Романов Р.В., лейтенант внутрішньої служби Говаленков С.С., старший лейтенант внутрішньої служби Чернуха А.А., старший лейтенант внутрішньоїслужби Афанасенко К.А., капітан внутрішньої служби Скляров С.О.;
 на заочну форму навчання: лейтенант внутрішньої служби Новіков В.С., капітан внутрішньої служби Неронов О.О., старший лейтенант внутрішньої служби Малежик О.В., підполковник внутрішньої служби Істомін І.М., капітан внутрішньоїслужби Пономар В.В., лейтенант внутрішньої служби Собіна В.О., капітан внутрішньої служби Яровий Є.А., лейтенант внутрішньої служби Вавренюк С.А., майор внутрішньої служби Цимбал В.А. 
VIII. 30 вересня команда КВК „Надзвичайна Ситуація” Університету цивільного захисту України брала участь у відкритті фестивалю Харківської молодіжної ліги КВК у Палаці культури «Металіст». Хлопці вразили глядачів своїми жартами та професійним виступом. Вони здобули малий кубок учасника фестивалю, а капітан команди, сержант внутрішньої служби, Сергій Кригін, отримав звання – „Кращий актор КВК”. Нашу команду вже добре знають не тільки в м. Харкові, а й за його межами. Вітаємо команду КВК „Надзвичайна Ситуація” з перемогою. Бажаємо веселих жартів та подальших перемог!
 
ЖОВТЕНЬ 

I. З 4-го по 6 жовтня на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України проходила Міжнародна науково-практична конференція: “Інформаційно-телекомунікаційні технології в сучасній освіті: проблеми, досвід, перспективи”. На конференції були висвітлені основні методологічні та психолого-педагогічні проблеми впровадження інформаційно-телекомунікаційних технологій у сучасній освіті, проаналізовані інформаційні технології та інноваційні методики навчання та контролю знань, умінь і навичок курсантів і студентів, обґрунтовані дидактичні засади підготовки викладачів до використання інформаційно-телекомунікаційних технологій.
Міжнародна науково-практична конференція проводилася за ініціативою Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС за підтримки Секретаріату Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України. В ході конференції було вирішено проводити її циклічно на базі ЛДУ БЖД МНС. У роботі конференції взяли участь провідні та всесвітньо відомі науковці з України, Польщі, Білорусії, Словаччини та Росії. Серед них Президент Академії педагогічних наук України, доктор філософії, професор, дійсний член НАН і АПН України Василь Кремень; директор Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України, доктор філософії, професор, дійсний член АПН України Іван Зязюн, дійсний член АПН України, доктор педагогічних наук, професор, академік-секретар Відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України Нелля Ничкало, головний консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Василь Головінов, професор з Варшави Францішек Шльосек та інші високоповажні науковці.
Головними напрямками конференції стали методологічні та психолого-педагогічні проблеми впровадження інформаційно-телекомунікаційних технологій у сучасну освіту, сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців цивільного захисту населення, дидактичні засади контролю знань, умінь і навичок студентів і курсантів, застосування інформаційно-телекомунікаційних технологій у процесі впровадження кредитно-модульної системи в контексті Болонського процесу, психологічні засади підготовки викладачів вищих навчальних закладів до використання інформаційно-телекомунікаційних технологій.
Хід науково-практичної конференції транслювався в Інтернеті, і всі бажаючі могли спостерігати за доповідачами. Відбувся віртуальний контакт у режимі Онлайн ректора ЛДУ БЖД МНС з кандидатом психологічних наук, генерал-майором служби цивільного захисту Володимиром Садковим - ректором Університету цивільного захисту України, котрий привітав усіх учасників Міжнародної конференції та наголосив на її надзвичайній важливості для подальшого процесу інформатизації суспільства.
Для учасників також була організована прес-конференція з представниками ЗМІ. Зокрема, Василь Кремень зазначив, що запровадження інформаційно-телекомунікаційних технологій у сучасній освіті дозволить реалізувати цілий ряд завдань, що є актуальними при переході до інформаційного суспільства, дозволить розширити знаннєву основу цього суспільства. 
Також для науковців та гостей, персоналу ЛДУ БЖД МНС відбувся концерт творчого колективу навчального закладу. 
II. 8 жовтня на спортивно-тренувальній базі університету традиційно проводились спортивні змагання на першість університету з пожежно-прикладного спорту, присвячених пам’яті колишнього курсанта нашого навчального закладу Ф.П.Лемка. У змаганнях брали участь збірні команди курсів факультету цивільного захисту населення і територій та факультету оперативно-рятувальних сил, а також збірна команда університету та збірна команда ГУ МНС України в Харківській області. За підсумками змагань перемогу серед факультетів одержали представники факультету оперативно-рятувальних сил, а серед курсів – спортсмени 5 курсу факультету оперативно-рятувальних сил.
В особистому заліку з виду подолання 100-метрової смуги з перешкодами призерами стали:
1 місце – Щерина О.В. (5 ОРС) з часом 17,05 сек.;
2 місце – Карпов О.І.  (5 ОРС ) з часом 17,17 сек.;
3 місце – Носочов О.О. ( м. Харків ) з часом 17,2  сек.
В особистому заліку з виду підйом по штурмовій драбині на 4-й поверх навчальної башти призерами стали:
1 місце –  Белюченко Д.Ю. ( м. Харків ) з часом 14,77 сек.;
2 місце - Носачов  О.О. (м. Харків) з часом 14,82 сек.;
3 місце – Щербина О.В. (5 ОРС) з часом 14,83 сек.
Взагалі, за час змагань курсанти університету  виконали розрядні норми з пожежно-прикладного спорту:
- з виду подолання 100-метрової смуги з перешкодами – 45 курсантів (КМС – 2 особи, 1 розряд – 12 осіб, 2 розряд – 7 особи; 3 розряд – 24 осіб);
- з виду підйом по штурмовій драбині на 4-й поверх навчальної башти – 26 курсантів ( КМС – 2 особи, 1 розряд – 4 особи, 2 розряд – 14 осіб, 3 розряд – 6 осіб);
- з виду двоборство - 14  курсантів ( КМС – 3 особи, 1 розряд – 4 особи, 2 розряд – 4 особи, 3 розряд – 3 особи ). 
III. 20 жовтня на стадіоні „Динамо” відбулася першість Харківської області по гирьовому спорту. Честь Університету цивільного захисту України захищали курсант 1 курсу факультету цивільного захисту населення та територій Вінник О.Л. та курсант 1 курсу факультету оперативно-рятувальних сил Бондар І.А. За результатами змагань Вінник О.Л. виборов 1-е місце у ваговій категорії до 65 кг. з результатом 57 – товчок та 90 – ривок (гирі вагою 32 кг.). Даний результат є другим у світі в цьому році. Олександр активно готується до чемпіонату світу по гирьовому спорту, який відбудеться у листопаді поточного року в м. Ризі. На змаганнях також вдало виступив і курсант університету Бондар І.А., який отримав 3-є місце у ваговій категорії до 80 кг. (78 – товчок, 100 – ривок).
IV. 26 жовтня на кафедрі організації забезпечення цивільного захисту в населених пунктах факультету оперативно-рятувальних сил була проведена науково-практична конференція під загальною назвою „Захист населення і територій у надзвичайних ситуаціях”. На конференції були розглянуті проблемні питання радіаційного і хімічного захисту населення і територій; забезпечення нормальних умов мешкання у  захисних спорудах; надзвичайні ситуації, обумовлені терористичними актами. В роботі конференції приймали участь представники різних міністерств, відомств та навчальних закладів, а саме: Університету цивільного захисту України, Національної академії оборони України, Київського національного університету будівництва та архітектури, Інституту фізики НАН України, Вищого інженерного інституту Державного агротехнічного університету, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту України, Інституту ядерних досліджень НАН України, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України, Харківського інституту танкових військ  НТУ "ХПІ", Харківського університету повітряних Сил МО України, Державного НТЦ  ядерної та радіаційної безпеки ГУ МНС  України в Луганській області.
V. 26 жовтня в університеті за участі представників ЗМІ м. Харкова проводилось обговорення широкого кола питань, пов’язаних з роллю психологічної служби МНС України при виникненні тих чи інших надзвичайних ситуацій. Як виявив час, сьогодні така служба вкрай необхідна та затребувана. Підтвердженням цьому є дії практичних психологів при виникненні екстремальних ситуацій, наприклад, події в Новобогданівці, резонансні вибухи в супермаркетах м. Харкова, проведення рятувальних робіт в наслідок повені в гірських районах Західної України, катастрофа російського літака ТУ-154 в Донецькій області тощо.
Про основні аспекти психологічної підготовки персоналу МНС України представникам ЗМІ розповів начальник кафедри прикладної психології полковник внутрішньої служби Віталій Христенко. Як він зауважив, психологічна підготовка особового складу повинна, перш за все, допомагати персоналу МНС у вирішенні таких основних питань, як вміння керувати своїм психічним станом, особливо під час перебування в ситуації загрози здоров’ю чи життю, спілкування з потерпілими під час ліквідації надзвичайних ситуацій, коли потерпілий перебуває в стані емоційної напруги, вміння бути постійно готовим до виконання непередбачених завдань. Саме такі науково-дослідні проблеми і намагається вирішувати щойно утворена в університеті лабораторія екстремальної та кризової психології, поки що єдина не тільки в Україні, а й в більшості країн СНД. Як відмітив керівник цього підрозділу полковник внутрішньої служби Олександр Тимченко, групою практичних психологів МНС України в період з 18 по 23 вересня поточного року була відвідана Новобогданівка, села Відродження, Спаське, Троїцьке, Федорівна з метою визначення психологічного стану постраждалого населення цих населених пунктів. За результатами досліджень, виявлено повний інформаційний вакуум, що призводив до поширення різних пліток серед населення та значне погіршення психологічного стану і здоров’я людей: страхи, пов’язані з вибухами снарядів, психосоматичні розлади, сімейні проблеми. Це свідчить, що постраждалі потребують висококваліфікованої психологічної допомоги, яку і повинна координувати перш за все психологічна служба МНС України. Це є основним завданням функціонування науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології університету.
Представники ЗМІ мали також змогу переглянути унікальні сюжети з Новобогданівки та     м. Донецька, які були надані підрозділами МНС України лабораторії університету.
VI. 31 жовтня в клубі університетувідбулася конференція трудового колективу навчального закладу. На порядку денному конференції був звіт ректора Університету цивільного захисту України генерал-майора служби цивільного захисту Володимира Садкового про роботу університету протягом 2005/2006 навчального року. Відносно незначний час, тільки рік, сумлінно виконує доручену трудовим колективом справу – очолює провідний вищий навчальний заклад МНС України генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Садковий. Але результати вагомі, плідні, відчутні. Протягом року було відкрито нову спеціальність „Пожежегасіння та аварійно-рятувальні роботи” у межах напряму 0928 „Пожежна безпека”, з урахуванням поточних та перспективних завдань здійснено структурну розбудову університету: створено факультети цивільного захисту населення і територій, оперативно-рятувальних сил і соціально-психологічний факультет, головним завданням якого є не тільки підготовка фахівців-психологів для підрозділів МНС, а й проведення наукових досліджень проблем психологічного захисту як працівників оперативно-рятувальних підрозділів, так й населення, постраждалого під час надзвичайних ситуацій. У цьому році вже здійснено перший випуск бакалаврів-психологів за спеціальністю „Психологія” та розпочато підготовку спеціалістів та магістрів, в тому числі за новою спеціалізацією „Екстремальна та кризова психологія”. У наш екстремальний час, коли в ЗМІ так часто стали говорити про надзвичайні ситуації та надання першої не тільки медичної, а й психологічної допомоги і не тільки постраждалим, а й їх близьким та рідним, навіть самим рятувальникам, на базі університету розпочала роботу науково-дослідна лабораторія екстремальної та кризової психології. Слід зазначити, що така лабораторія поки що є єдиною не тільки в України, а й в країнах СНД. Розв’язувати найскладніші психологічні проблеми, пов’язані зі станом здоров’я учасників надзвичайної ситуації, - основна задача такої вкрай необхідної, останнім часом затребуваної служби. Свідченням цього є останні події поблизу м. Донецька, у Новобогданівці. Відкрито спеціалізовану вчену раду щодо захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю „Психологія діяльності в особливих умовах” та відповідну спеціальність в ад’юнктурі. У 2005/2006 навчальному році в університеті відкрито нову спеціальність „Цивільна оборона”. Новим для університету в 2005/2006 навчальному році було створення факультету післядипломної освіти та початок повномасштабної підготовки фахівців відповідних категорій для практичних підрозділів МНС України. Постійно розширюється та зміцнюється матеріально-технічна база університету. Протягом року було відкрито 3 лекційні аудиторії, створено болдинговий клас. З метою якіснішого навчання майбутніх спеціалістів рятувальної справи на науково-технічну базу університету найближчим часом буде завезено справжнісінький літак та залізничний вагон, а от гелікоптер вже є. Умови надзвичайної ситуації тут максимально наближені до реальних – не можна схибити. В усіх кімнатах курсантського та студентського гуртожитку є можливість безкоштовного та цілодобового користування комп’ютерною мережею Інтернету. Таких послуг не має жодний вищий навчальний заклад м. Харкова. У навчальний процес впроваджено технологію відеоконференцій між структурними підрозділами університету. Розвиток міжнародних зв’язків відзначився підписанням договорів про співпрацю з вищими навчальними закладами країн Євросоюзу, а саме Університетом Святого Іштвана (Угорщина) і Головною школою пожежної служби Республіки Польща. Встановлені робочі контакти з Інститутом пожежної охорони землі Північна Рейн-Вестфалія (Німеччина), Інститутом пожежної охорони землі Саксонія - Анхальт, (Німеччина). За посередництва Харківського міськвиконкому налагоджено контакт з пожежною охороною міста-побратима Нюрнберг і Службою технічної допомоги Німеччини. Досить вагомий авторитет мають і громадські формування. Успішно проведений експеримент щодо створення та організації діяльності Рад самоврядування, які надали можливість більш тісної взаємодії курсантського колективу з керівництвом факультетів і Університету у вирішенні питань навчання, служби, дисципліни, покращення побутових умов життя. 6 квітня 2006 року на базі університету уперше зібралися представники Рад курсантського та студентського самоврядування вищих навчальних закладів МНС України. Метою проведення зборів стало вирішення спільних сучасних проблем молоді, обмін досвідом. Значну допомогу у вихованні особового складу надають ветерани університету, роботу яких координує Рада ветеранів. Їх багаторічний професійний досвід,  життєва мудрість, оптимізм знаходять відгук у серцях курсантів та студентів, згуртовують навколо єдиної цілі – служіння своєму народові, рідній Батьківщині. З метою створення іміджу працівників „Народної служби порятунку”, формування точки зору пересічної людини щодо діяльності підрозділів МНС України та системи МНС в цілому з початку 2006 року працівниками регіональних та Всеукраїнських ЗМІ підготовлено більше 80 телерепортажів, 12 радіо розповідей, 90 газетних публікацій, біля 50-ти Інтернет-новин, проведено 17 прес-конференцій та брифінгів, „прямі” телефонні лінії з громадянами. Декілька ТРК стали постійними медіа-партнерами університетського прес-центру. У життєдіяльність навчального закладу внесено нові соціально-виховні проекти, що реалізуються сумісно із ЗМІ всіх рівнів. В травні та серпні 30 представників ЗМІ мали нагоду взяти участь у дводенному та одноденному прес-турах, що проводились навчальним закладом. На прес-конференції, яку надав напередодні зустрічі з працівниками університету генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Садковий, представниками ЗМІ йому було поставлено лише два запитання – чи задоволений керівник своєю роботою і чи не зупиниться він на досягнутому. Відповідь була одна: „Тільки вперед, скільки вистачить сил та енергії, а колектив, я впевнений, повністю поділяє мою думку”.

ЛИСТОПАД

І. 4 листопада наша команда КВК “Надзвичайна ситуація” приймала активну участь у сезоні ігор Харківської міської відкритої молодіжної ліги КВК 1/8 фіналу в Будинку культури “Металіст”. Із дев’яти виступаючих команд КВК наші кмітливі хлопці жартома випередили своїх суперників з великою кількістю балів. Наша збірна команда увійшла до 1/4 фіналу. Команда “НС” отримала цінні подарунки від редакції міської газети “Теле Семь” за п’ять найкращих жартів, що було одним із домашніх завдань. Також представники команди отримали квитки на відвідування кіносеансів від кінотеатру “Кінопалац”. Після церемонії нагородження наших хлопців огорнула хвиля овацій чисельних глядачів, а харків’янки-прихильниці намагались не відпускати найвеселіших та найкмітливіших, аби сфотографуватися з переможцями та взяти у них напам’ять автографи. 
ІІ. 6 листопада в Харківському академічному театрі опери та балету відбулася урочиста церемонія нагородження учасників обласного конкурсу “Вища школа Харківщини. Кращі імена”. На урочистому заході були присутніми голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков, ректори вищих навчальних закладів, представники освіти. Успіхи та досягнення вищої школи Харківщини в даному конкурсі були визначені за багатьма номінаціями. Серед претендентів, яких налічувалось більше двадцяти на перемогу у номінації “Викладач гуманітарних дисциплін” була кандидат філологічних наук доцент кафедри мовної підготовки Наталія Кринська, яка гідно представила Університет цивільного захисту України. Вона стала дипломатом цього конкурсу. Колеги побажали Наталії Володимирівні подальших успіхів та перемоги у наступному конкурсі. 
ІІІ. 9 листопада в Університеті цивільного захисту України відбулися заходи, присвячені вшануванню рідної мови. До проведення свята були залучені курсанти 1, 2, 3 курсів факультету оперативно-рятувальних сил, запрошено було ректора університету генерал-майора служби цивільного захисту Володимира Садкового, а організатором заходу стала кафедра мовної підготовки навчального закладу. Цікаво було гостям та усім присутнім у просторій, у національному стилі прикрашеній залі взнати нові віхи історії становлення української мови та української письменності. До речі, готували місткі повідомлення самі курсанти. Протягом всього заходу демонструвались унікальні фото та відео матеріали. Як сказав ректор університету – такі заходи стали вже в нашому навчальному закладі традиційними і в майбутньому планується проведення відео конференції, присвяченої цьому святу.  До цього свята була також проведена виставка у загальній бібліотеці університету. Рідкісні та цікаві книги та рукописи красувалися на виставкових полицях в приміщенні бібліотеки. Приємно зазначити, що такі події є масштабними, мають неабиякий виховний потенціал серед молоді. 
IV. 13-15 листопада в Іспанії відбувся Чемпіонат світу з кікбоксінгу. В складі збірної команди України виступали представники нашого університету – курсант 5 курсу факультету оперативно-рятувальних сил Мелещенко Руслан і курсант 5 курсу факультету цивільного захисту населення і територій Тарабановський Дмитро, які в упертій боротьбі вибороли 2-і місця у вагових категоріях до 60 кг та 70 кг відповідно. 
V. 17 листопада в нашому навчальному закладі традиційно відбувся щорічний конкурс “Міс Університет – 2006”, де право називатись найпривабливішою, найкмітливішою, найерудованішою виборювали 9 чарівних претенденток з числа студенток університету. Цей конкурсно-розважальний захід був присвячений Міжнародному Дню студента.
Конкурс складався з чотирьох турів. Перший, традиційно, - візитка учасниці конкурсу. Кожна із претенденток повинна була якомога детальніше та повніше представити себе, свої уподобання та життєве кредо. У другому – кулінарному конкурсі – учасниці демонстрували свої здібності кмітливих господарочок. Кожна з учасниць приготовила солодку страву та ще й уміло подала її на стіл членів журі. Третій тур визначав творчі здібності конкурсанток, був щонайцікавішим. Дівчата представляли свої вокальні та танцювальні здібності, ерудованість та кмітливість, жіночість та граціозність. Четвертий тур виявив професійне виконання учасницями дефіле у вечірніх сукнях від модельного агентства PRADA. Протягом всього часу конкурсу тривала цікава розважальна програма – це було справжнє захоплююче театралізоване дійство. Всі учасниці показали неабияку підготовленість, прекрасно виступили, проявивши надзвичайну майстерність і творчий професіоналізм. Компетентне журі гідно оцінило здібності кожної конкурсантки. Так, титул міс Глядацьких Симпатій стала Дударєва Олена, титул міс Екстравагантність виборола Колодяжна Інна, титул міс Чарівність – Павлова Анна. Титул міс Жіночість виборола Шаптала Тетяна, а міс Шарм стала Гребенюк Анна, міс Елегантність – Вишневська Маргарита. Другою “Віце-міс Університет – 2006” стала Бондар Юлія, першою “Віце-міс Університет – 2006” – Приходько Тетяна, які отримали цінні подарунки та оплески глядацької аудиторії. А от почесний титул “Міс Університет –2006” цього року отримала Анжеліка Куль, якій було вручено головний приз конкурсу. Конкурсанток щиро привітав ректор університету генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Садковий, який підкреслив важливий виховний вплив таких заходів серед навчальної молоді та їх духовне збагачення, прищеплення почуття прекрасного. 
VI. 25 листопада в університеті відбулася приємна і святкова подія – відзначення 80-річчя відомої для багатьох працівників і ветеранів пожежної служби не тільки на Україні, а й далеко за її межами, заслуженої, скромної та напрочуд порядної людини, Великого Тренера, ветерана пожежної служби Михайла Леонтійовича Кабанова. Його ювілей став приводом для зустрічі його вихованців з усіх куточків України, навіть прибули його учні з Ростова та Бєлгорода РФ. Ювіляра приїхали привітати також представники МНС України. Колишній випускник Харківського пожежно-технічного училища МВС СРСР, Михайло Леонтійович Кабанов протягом майже 20 років був старшим тренером збірної команди УРСР з пожежно-прикладного спорту серед юнаків та дорослих. Він був фанатом цього виду спорту і такі ж якості прививав своїм вихованцям – майбутнім призерам та чемпіонам. У своєму активі він має 25 чемпіонів та призерів чемпіонатів СРСР та міжнародних змагань з ППС, за період своєї службової діяльності безпосередньо підготував більше сімдесяти майстрів спорту СРСР. Його труд високо оцінено – він має почесні звання “Почесний майстер спорту СРСР”, “Заслужений тренер УРСР”, нагороджений знаком “Відмінник народної освіти УРСР” тощо. Перебуваючи на заслуженому відпочинку, Великий Тренер не забуває сьогоднішніх курсантів, постійно підтримує тісний зв’язок із колективом навчального закладу, проводить активну участь у патріотичному вихованні молоді університету. 
VII. 23-29 листопада в латвійському місті Огра проводились XIV Міжнародні змагання з гирьового спорту. Курсант 1 курсу факультету цивільного захисту населення і територій Винник Олександр на цих змаганнях став чемпіоном світу у ваговій категорії до 60 кг у двобої. На Міжнародному чемпіонаті приймали участь представники з одинадцяти країн, серед яких – США, Канада, Росія, Білорусь, Фінляндія, Швейцарія та інші. За 10 хвилин переможцем було зроблено 34 товчки та 80 ривків, що за світовими стандартами склало 74 бали. За високі спортивні результати наказом Міністра у справах молоді та спорту України курсанту 1 курсу факультету цивільного захисту населення та територій Виннику Олександру та курсанту 5 курсу того ж факультету Сбитнєву Ігорю присвоєно почесні звання “Майстер спорту України з гирьового спорту”. 
VIII. 30 листопада на факультеті післядипломної освіти університету відбувся черговий випуск слухачів первинної (курсової) підготовки (111 чоловік) та слухачів курсів спеціалізації старших інспекторів (інспекторів), начальників секторів ДІ ЦЗ та ТБ (34 чоловіка). Слухачі протягом 3 місяців опанували 11 дисциплін. За високі показники у навчанні та високі спортивні досягнення наказом ректора університету 20 слухачів були нагороджені грамотами, а 5 слухачів – почесними грамотами. Вручаючи грамоти проректор університету – начальник факультету полковник внутрішньої служби Ушаков Леонід Васильович від імені керівництва навчального закладу подякував слухачів за результатами навчання та побажав їм подальшого професійного становлення.
 
ГРУДЕНЬ

I. 2 грудня збірна команда КВК університету “Надзвичайна ситуація” брала участь у сезоні ігор Харківської відкритої міської молодіжної ліги КВК ¼ фіналу в Будинку культури “Металіст”. Із п’ятнадцяти виступаючих команд КВК наші рятувальники з легкістю та професійним жартом увійшли до півфіналу. 
II. 6 грудня на базі університету проходили сумісні пожежно-тактичні навчання ГУ МНС України в Харківській області та факультету оперативно-рятувальних сил навчального закладу, куди було залучено слухачів магістратури управління. За планом навчань імітувалась пожежа за підвищеним номером складності (№2) на сходах побутового приміщення однієї з будівель, розташованій на території навчального комплексу університету по вул. Баварській, 7. На навчаннях такого масштабу відпрацьовувалась своєчасність прибуття, оперативність, правильність прийняття управлінських рішень при гасінні пожежі на об’єктах за підвищеним номером складності, чіткість та злагодженість дій виконуючих обов’язки номерів бойових розрахунків на автоцистерні у складі ланки газодимозахисної служби. Імітація пожежі проводилась в умовах, максимально наближених до реальних: сильне задимлення приміщення, їдкий дим, що оповив всі сходи приміщення, проведення евакуаційних заходів тощо. Як відзначили керівники тактичних навчань, мету запланованих заходів спільними діями працівників підрозділів гарнізону та слухачів магістратури університету було досягнуто. Чіткість і злагодженість дій учасників навчань мали позитивні результати, а магістри виявили високий рівень професійної підготовки. 
ІII. 7 грудня в Університеті цивільного захисту України вперше за його історію відбувся захист дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук зі спеціальності 21.06.02. – “Пожежна безпека” докторантом молодшим вченим Олексієм Басмановим. Його дисертаційна робота мала назву “Теоретичні основи попередження каскадного розповсюдження пожежі в резервуарних парках з нафтопродуктами і підвищення ефективності її ліквідації”. Ця наукова робота відзначалась тим, що в ній уперше було побудовано імовірнісну модель факела і проведено ідентифікацію її параметрів на основі експерименту, вперше побудовано модель нагріву резервуара з нафтопродуктом. І, в свою чергу, на основі комплексу побудованих моделей уперше поставлено і розв’язано задачу оптимального розміщення сил та засобів для локалізації пожежі. Про результативність виконаної наукової роботи свідчить той факт, що визначений в дисертації програмний комплекс моделювання пожежі в резервуарному парку вже використовується в навчальному процесі нашого університету та Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, що, безумовно, підвищило якість засвоєння знань курсантами та студентами навчальних закладів.
IV. 7 грудня о 7:00 варта НПРЧ під керівництвом начальника НПРЧ підполковника вн.сл. Каскевича Д.Ю. та начальника варти ст. лейтенанта вн. сл. Федоренко Р.М. у складі двох відділень виїхала на пожежу №3, яка виникла за адресою вул. Кітаенко 1. За даною адресою відбулося загорання в складі сировини підприємства „Канатний завод ” на площі 300м2 та виникла загроза розповсюдження полум’я на суміжні  будівлі. По прибуттю до місця пожежі варти НПРЧ були введені два ствола „Б” від АЦ першого відділення. Друге відділення було встановлено на пожежний гідрант, від нього була прокладена магістральна рукавна лінія, яка забезпечила безперервну подачу води та були введені два ствола „А”. Особовий склад варти займався безпосередньо гасінням пожежі на покрівлі по висувним трьохколінним драбинам та всередині  будівлі. Караулом НПРЧ проводились роботи по розбиранню конструкцій та гасіння осередку пожежі. Внесли вагомий внесок в гасіння пожежі, а також проявили мужність, сміливість, чіткі та вмілі дії особовий склад варти, а саме: старший лейтенант внутрішньої служби Федоренко Р.М.; старший прапорщик внутрішньої служби Халімон О.Д.; прапорщик внутрішньої служби Мясоєдов С.М.; старшина внутрішньої служби Клименко А.М.; молодший сержант внутрішньої служби   Возвишаєв В.Б.; молодший сержант внутрішньої служби   Долина Є.А.; молодший сержант внутрішньої служби Мовчан О.В.; курсанти Висоцький М.М., Кириченко В.С., Лисенко П.В., Гвоздик С.І.
V. 8 грудня уперше в нашому навчальному закладі відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук заступника начальника науково-методичного центру ВНЗ МНС України підполковника внутрішньої служби Андрія Куфлієвського за темою “Соціально-психологічні детермінанти розвитку синдрому “вигорання” серед працівників пожежно-рятувальних підрозділів МНС України” (науковий керівник – кандидат психологічних наук, доцент Олег Назаров, перший проректор з навчальної та методичної роботи університету). У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, що полягає у розкритті синдрому “вигорання” у працівників пожежно-рятувальних підрозділів МНС України, визначенні основних соціально-психологічних детермінант, що призводять до розвитку даного феномену, виявленні особливостей впливу деяких психологічних характеристик пожежного-рятівника на генезис професійного “вигорання”. 
VІ. 8-9 грудня в столиці Угорщини місті Будапешті проходили Міжнародні змагання з кікбоксінгу на Кубок Європи. Члени збірної команди Університету цивільного захисту України курсант 5 курсу факультету оперативно-рятувальних сил Мелещенко Руслан, курсант 5 курсу факультету цивільного захисту населення і територій Тарабановський Дмитро, ад’юнкт кафедри фізико-математичних дисциплін Романов Роман у складі збірної команди України брали участь у відкритому інтернаціональному чемпіонаті Європи з кікбоксінгу. На Кубок претендували збірні спортивні команди семи країн: Чехії, Хорватії, Словаків, Польщі, Німеччини, Угорщини та України. У ході важких протистоянь наші спортсмени вибороли почесні перші місця у вагових категоріях 60, 75 та 80 кг відповідно. За результатами змагань збірна команда України з кікбоксінгу посіла перше місце та стала володарем Кубка Європи.
VII. 9 грудня у м. Бєлгороді , Російська Федерація, відбулася міжнародна матчева зустріч кращих боксерів збірних команд м. Харкова та м. Бєлгорода. У цих змаганнях, безпосередню участь взяв курсант 5-го курсу факультету Цивільного захисту населення і території Лазарєв Олександр Леонідович. Він вів боротьбу у ваговій категорії 75 кг. й показав свою майстерність у фінальному бою, виборовши, за одностайним рішенням арбітрів, у важкій боротьби перше місце у більш титулованого суперника , майстра спорту з боксу Російської Федерації.
VIII. 7-10 грудня у м. Києві проходив VIII Міжнародний конкурс “Золотий Георгій – 2006” – конкурс, що зібрав представників мас-медіа, прес-служб і центрів громадських зв’язків МВС, податкової міліції, прокуратури та інших правоохоронних структур України, Росії, Казахстану. Уперше вищий навчальний заклад МНС України на цьому конкурсі представляв прес-центр Університету цивільного захисту України. У номінації “Взаємодія населення з правоохоронними та правозастосовуючими відомствами” наш навчальний заклад отримав пам’ятний знак “Георгівська стрічка” за спільний проект із програмою Харківського 7-го телеканалу “Батьківські збори”. Саме він після високої оцінки членів журі був представлений як кращий соціальний проект та публіцистична відеопродукція. Творча задумка універсального проекту про події Чорнобиля була розроблена провідним фахівцем прес-центру університету Ларисою Кошеваровою і реалізована спільними діями всього колективу навчального закладу. Ректор університету генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Садковий побажав колективові прес-центру подальших великих перемог, невгамовної творчої енергії, натхнення та ентузіазму. 
IX. 12 грудня учаснику Міжнародних і Всеукраїнських конференцій, неодноразовому переможцю олімпіад з інформатики, фізики, термодинаміки та теплопередачі, теорії розвитку та припинення горіння, спеціального водопостачання , відміннику навчання Рибаку Євгену, курсанту 4 курсу факультету цивільного захисту населення і територій у 2006-2007 навчальному році було вручено сертифікат на отримання спеціальної стипендії міського голови “Обдарованість” у номінації “Науково-практична діяльність”. Євген має десять друкованих праць, відмінні успіхи в навчанні – і взагалі, він порядна і чесна людина, справжня гордість нашого навчального закладу. 
X. 15 грудня в університеті було проведено міжвузівський науково-методичний семінар за темою “Шляхи і методи вдосконалення ефективності викладання професійної іноземної мови у вищій школі”. У цьому приймали участь науковці майже з десяти престижних вищих навчальних закладів Харкова. Серед них – Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, Національний технічний університет “ХПІ”, Харківський національний університет радіоелектроніки, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна та інші. Тема семінару була визначена науковою проблематикою, що порушувалась учасниками наукового заходу. Серед наукових проблем можна визначити було найголовніші – лігво методичні концепції викладання іноземних мов в немовних вищих навчальних закладах України, формування соціокультурної компетенції студентів у немовних вищих навчальних закладах, викладання між культурної комунікації в курсі іноземної мови професійного спрямування, принципи модульного навчання у вищих навчальних закладах при викладанні іноземної мови, нові досягнення методики викладання іноземної мови у вищих навчальних закладах. В процесі наукових дискусій науковці ділились передовим досвідом, обговорювали нагальні питання і щодо методики, і щодо дистанційного навчання тощо.
XI. 19 грудня відбулася науково-технічна конференція “Актуальні проблеми наглядово-профілактичної діяльності МНС України”. Кафедра ПТБОТ прийняла активну участь в роботі конференції. Науково - педагогічним складом кафедри були підготовлені двадцять одна доповідь, які були заслухані під час роботи секції 2 “Пожежна профілактика технологічних процесів виробництв та техногенної безпеки” (голова секції – майор внутрішньої служби Олійник В.В., секретар секції – майор внутрішньої служби Дудак С.О.). Активну участь у роботі цієї секції прийняли гості, які були запрошені кафедрою для участі в конференції, а саме: Крошкіна О.Г. – завідуюча лабораторією вибухопопередження в технологічних процесах Державного НДІ техніки безпеки хімічних виробництв; Давидюк О.В. – заступник начальника технічного відділу ЗАТ "Сєвєродонецький оргхім"; Трегубов Д.Г. – викладач кафедри процесів горіння УЦЗУ. Робота секції тривала більше двох годин, протягом яких були підняті дуже важливі наукові питання щодо наглядово-профілактичної діяльності в МНС України.
XII. 21 грудня в університеті відбувся конкурс КВК на Кубок ректора. Приємно, що молоді кмітливі та винахідливі знайшлись на всіх факультетах навчального закладу. І шуткували вони не гірше, ніж справжні професіонали. Етапи конкурсу визначились таким чином: візитка – “Ласкаво просимо!”, озвучення – “жив був я!”, домашнє завдання – “з піснею по життю”. До складу незалежного, але компетентного журі увійшли: голова – проректор по роботі з персоналом полковник внутрішньої служби Вадим Попов, завідувач кафедри мовної підготовки Ірина Богданова, завідувач загальної бібліотеки Надія Кривошея, начальник клубу старший лейтенант внутрішньої служби Тетяна Красюк, представник студентства університету. Важкувато прийшлося журі при розподілі нагород. Кубок ректора дістався команді соціально-психологічного факультету “Формула сміху”, кращою театральною командою визнано команду факультету цивільного захисту населення і територій “Андронівні”, наймузичнішою виявилася команда факультету оперативно-рятувальних сил “Березка”, а приз глядацьких симпатій отримала команда факультету підготовки фахівців цивільного захисту. Починаючи з цього року, такі конкурси вже стануть традиційними.
XIII. 21 та 22 грудня факультет післядипломної освіти відвідав заступник начальника Державного департаменту пожежної безпеки полковник внутрішньої служби Михайлов Юрій Миколайович, який прийняв участь у роботі екзаменаційної комісії групи спеціалізації фахівців органів дізнання МНС України. Також він прийняв участь у роботі "круглого столу" за темою: "Проблемні питання у роботі дізнавачів". Конференція відбулася на факультеті післядипломної освіти і до роботи якої були залучені слухачі курсів підвищення кваліфікації. 
XIV. 22 грудня на факультеті післядипломної освіти університету пройшов випуск слухачів категорій:                                                                                                                                                            --  фахівців органів дізнання за спеціалізацію "Експертиза та дослідження пожеж";                                
- підвищення кваліфікації старших інспекторів (інспекторів), начальників секторів ДІ ЦЗ та ТБ.  
На випуску був присутній заступник начальника Державного департаменту пожежної безпеки МНС України полковник внутрішньої служби Михайлов Юрій Миколайович. В урочистій обстановці він привітав слухачів з закінченням навчання та вручив їм свідоцтва.
XV. 22 грудня в Університеті цивільного захисту України відбувся урочистий випуск слухачів магістратури управління. 24 слухачі денної форми навчання та 35 слухачів заочної форми закінчили навчання та отримали дипломи фахівців. Під час навчального процесу магістри освоювали теоретичну підготовку з таких сфер діяльності, як виконання наукових, науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт з метою створення нових технологій в галузі цивільного захисту, проведення експертиз, протипожежного захисту об’єктів різного призначення, проведення занять з дисциплін професійного спрямування, охорони праці та навколишнього середовища. Також магістри здійснювали самостійні дослідження в проектуванні, керівництві проектуванням протипожежних засобів, розрахунків, експлуатації засобів протипожежного призначення , системних досліджень з організаційно-керівних аспектів профілактики та ліквідації надзвичайних ситуацій. Відмінні результати у навчанні виявили: майор внутрішньої служби Віктор Носатов; майор внутрішньої служби Денис Роднюк; капітан внутрішньої служби Ігор Пасєка; старший лейтенант внутрішньої служби Тарас Кочкодан; старший лейтенант внутрішньої служби Костянтин Кондратюк. Випускників привітали ректор університету генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Садковий, керівники підрозділів, ветерани навчального закладу, побажали їм подальшого професійного становлення в службовій діяльності, здоров’я та життєвих гараздів
XVI. 22-25 грудня в місті Орлі Російської Федерації проходив міжнародний турнір з боксу "Бокс проти наркотиків", в якому приймала активну участь збірна команда України. Курсант 5 курсу факультету цивільного захисту населення та територій університету Лазарєв О.Л. чітко провів всі бої в своїй ваговій категорії до 75 кг, виборов 1-е місце.
XVII. 23-26 грудня в м. Львові пройшов чемпіонат України з боротьби САМБО серед молоді, в якому приймали участь кращі молоді самбісти 1985-1986 років народження. До складу збірної Харківської області увійшов курсант 5 курсу факультету цивільного захисту населення і територій Хмелюк Р.В. До вагової категорії у 75 кг входило 52 юнака цього віку, в ході запеклої боротьби з досвідченими спортсменами Хмелюк Р.В. посів почесне 3-є місце. В цілому збірна Харківської області  здобула перше місце, випередивши головного конкурента - збірну команду з боротьби САМБО Київської області.

Copyright © 2019-2022 Національний університет цивільного захисту України. Всі права захищені